Pripustil Igor Matovič korupciu v parlamente? Alebo zase iba táral?

Autor: Jozef Bednár | 16.9.2011 o 9:57 | (upravené 16.9.2011 o 10:57) Karma článku: 6,87 | Prečítané:  1608x

„Teraz bude na programe zákon o liekoch a vie sa, že problém je v kluboch KDH a OKS, ale akosi záhadne bude SNS opäť hlasovať za.“

Toľko slová lídra Obyčajných ľudí, ktoré povedal v odpovedi na jednu z otázok v rozhovore pre aktuálne číslo týždenníka Plus 7 dní. Výtlačky tohto čísla časopisu sú v predaji od stredy 14.9. O zákone sa pritom v parlamente hlasovalo už v utorok 13.9 doobeda. To znamená v čase, kedy už bol časopis určite v tlači, alebo bol minimálne zalomený a na tlač pripravený. Odkiaľ sa ale potom ešte pred hlasovaním zobrala presvedčivá argumentácia Igora Matoviča, že SNS bude „akosi záhadne“ hlasovať za? Mal informácie či zdroje, ktoré mu potvrdili, že sa pracuje na zabezpečení takéhoto postoja poslancov SNS? Čo si má človek predstaviť na formulácii „akési záhadné“ hlasovanie SNS, ak nie to, že zmena ich názoru (keďže napríklad zavedenie vernostných systémov už raz, vo februári tohto roku, pri hlasovaní v parlamente poslanci SNS unisono zamietli) bola motivovaná skôr finančnými bonusmi ako nejakými novými zásadnými odbornými zisteniami? Zákon o liekoch nakoniec prešiel v parlamente v II. čítaní relatívne v pohode, najmä vďaka hlasom poslancov SNS... „Funguje to ad hoc, pri jednotlivých zákonoch. Je tam „back-up“ prostredníctvom SNS, ktorá sa potom tvári, že zahlasovala, lebo to bol dobrý zákon. Figu borovú, SNS nikdy nehlasuje podľa toho, či je niečo dobré alebo zlé, SNS je v politike kvôli obsahu svojich vreciek,“ poznamenal v rovnakom rozhovore pre Plus 7 dní na adresu SNS Igor Matovič. V úvodníku v denníku Sme, práve k hlasovaniu o zákone o liekoch (vyšiel pod názvom Nemožné v stredu 14.9.) autor Konštantín Čikovský o.i. uvádza, že „pre to, ako bude zákon fungovať v živote, je dôležitejšie, čo jeho text mení, ako okolnosti, za akých ho prijali.“ V texte zároveň píše, že „...tu žije podozrenie, že niektorí poslanci hlasovali za tieto zákony pre peňažný prospech...” Mala by slovenská verejnosť rezignovane mávnutím ruky odbiť spomenutý názor? Naozaj nezáleží na okolnostiach, za akých je ten či onen zákon prijímaný? Ak Igor Matovič ešte pred hlasovaním o zákone o liekoch vedel, že „akosi záhadne bude SNS opäť hlasovať za“, pričom v ďalšej odpovedi rozvíja aj svoj pohľad na podľa neho korupčné fungovanie SNS v NR SR, mal by konať. Pretože svojimi slovami nepriamo pripustil, že vedel vopred o korupcii v parlamente. V opačnom prípade len potvrdí oprávnenosť toho, že ho poslanci vykresľujú ako človeka, ktorý tára. Veď sám o tomto svojom obraze v očiach druhých poslancov aj vie, priznal to aj v inej svojej odpovedi v spomínanom rozhovore pre Plus 7 dní: „...na druhej strane sa ma snažia (poslanci parlamentu – pozn.) zosmiešniť a vykresliť v očiach verejnosti tak, že Matovič tára...“ Takže vedel Igor Matovič vopred o tom, že SNS bude „záhadne hlasovať“ za a bude náležite konať? Alebo opäť raz táral?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?