Osud

Autor: Jozef Bednár | 26.7.2013 o 23:46 | Karma článku: 12,69 | Prečítané:  1252x

Prechádzajúc sa s malým bábätkom ulicami mesta, umožnil som svojej mysli zaletieť, kam len chce. Učebnicové vypnutie mozgu, aspoň pokiaľ ide o myšlienky súvisiace s prácou. Zaujímala ma len malá. Či spí. Respektíve aby zaspala. Aby ju nezobudil nejaký hrboľ na ceste...

O treťom dieťati sme rozmýšľali už dlhšie. Najmä preto, že sa nám, ak by nám bolo požehnané, jednoducho páčila táto myšlienka mať ešte jedno dieťatko. Ale aj preto, aby mala Barborka ešte jedného súrodenca, s ktorým si podelia (budú môcť podeliť) starostlivosť o svojho špeciálneho bračeka. Lebo raz príde čas, keď už my dvaja s polovičkou nebudeme mať toľko síl. A bude treba aj v tej ďalšej životnej etape nášho Maja rodinne podržať. Po 8 rokoch máme v našej rodinke teda ešte jedno bábätkovské repete. A opäť, možno o niečo intenzívnejšie ako pri Majovi, ktorý mimochodom má dnes už neuveriteľných štrnásť a Barborke (asi je to dané vekom, štyri krížiky nepustia:), prežívame tie neopakovateľné pocity rodičov novorodenca. Pocity radosti. Ale aj otázok, aké karty Martinke sudičky rozdali pri kolíske. Čo ju v živote čaká. Ako sa vyrovná so svojím osudom. Akým človekom sa stane. Snažím sa, napriek prirodzeným obavám otca o svoje dieťa, myslieť pozitívne. Veď aj príbeh našej rodiny nám ukázal, že pri všetkej úcte k sudičkám a ich kartám, najviac v živote človeka urobia viera, láska a nádej. Viera aj v to, že raz bude, či môže byť lepšie. Láska, ktorá drží vieru pri živote i vtedy, keď sa všetko zdá byť stratené. Nádej, ktorá je výsledkom súčinu viery a lásky. Ak je jeden zo spomenutých činiteľov nula, nádej zhasína... Ešte si stále zvykáme na skutočnosť, že nás je doma päť. Neviem, aký bude náš osud. Tak ako povedala mama Forresta Gumpa, to musíme zistiť my sami. Ale tešíme sa na to. Spolu to zvládneme, nech by sa dialo čokoľvek.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?