Mať tak božskú moc?

Autor: Jozef Bednár | 19.8.2014 o 17:25 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1160x

Zmenilo by sa niečo v našich životoch, keby sme mali možnosť od Najvyššieho zobrať si napríklad raz za život niečo na spôsob životného time – out-u  a prvýkrát „zomrieť“ len tak akože, na pár rokov? Minimálne na rok, maximálne na desať. Pričom po návrate by sme mali toľko, ako pred „pauzou“.  A až druhýkrát by sme zomreli naozaj.

Čo by sa zmenilo? Zmenila by nás táto možnosť? Bola by šancou, či prekliatím? Koľkí z nás by ju vôbec chceli využiť? Brali by sme si to prvé „zomretie“ čo najskôr, vediac, že biblické „nevieš dňa, ani hodiny“ platí a po tej ozajstnej smrti už žiadny návrat nehrozí?

Ak by takáto možnosť nám ľuďom Bohom daná bola, možno by nebolo vojen. Pretože v čase, keď by svet, na čele s politikmi, začal šalieť, ľudia by si možno začali masovo vyberať dočasnú životnú pauzu. Aby sa vrátili až po tom, ako skončí utrpenie. Kto by potom bojoval za bláznov, burcujúcich do nezmyselného zabíjania? Možno oni sami medzi sebou. Ľudia by však dočasne „zomierali“ preto, aby prežili.

Ak by takáto možnosť nám ľuďom Bohom daná bola, možno by bolo viac šťastnejších ľudí. Pretože v čase, keď by osud na nich kládol jednu prekážku za druhou, tak by sa možno, najmä v zúfalej životnej situácii, rozhodli vybrať si dočasnú životnú pauzu. Dúfajúc, že po návrate bude lepšie.

Ak by takáto možnosť nám ľuďom Bohom daná bola, niektorí by možno chceli dočasne odísť pri vážnej chorobe, pevne dúfajúc, že po návrate už bude k dispozícii liek, ktorý ich uzdraví. Ďalší by možno odišli preto, aby počkali (v čase svojho odchodu) na svoju o niekoľko rokov či desaťročí mladšiu lásku (otázkou ale zostáva, či by tá láska čakala na nich:). A boli by iste aj takí, ktorí by bez vážnejšieho dôvodu špekulovali v duchu „no keď si už môžem otestovať druhý svet, tak to využijem“.

Ak by ale aj spomínaná možnosť nám ľuďom Bohom daná bola, obávam sa, že by to asi neskončilo dobre. Mám obavu, že by sme chceli postupne od Neho viac a viac. Veď ak už raz povolil jednu vec, nech povolí aj ďalšiu. Nech povolí to či ono. Napríklad nech začne vracať čas. Alebo nech za nás doživotne zalobuje u pani Šťasteny. Či nech nám zabezpečí Raj už tu na Zemi.

A preto, Pane Bože, radšej nech to na veky vekov zostane po starom. Tak, ako Ty chceš. Nech sa v každej chvíli stane Tvoja vôľa (tým nehovorím, že máme na ňu pasívne čakať, veď ty pomáhaš najmä tým, ktorí si sami pomáhajú). Aby sme zbytočne nešpekulovali. Aby sme si zbytočne nenamýšľali, že Ťa vieme nahradiť. Veď k životu patrí radosť aj smútok. Zdravie aj choroba. Láska aj nenávisť. A aj utrpenie. Ty to sám dobre vieš. Prečo by sme to my nemali spoznať?   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Aké je to stretnúť vraha svojich blízkych? V Kórei to práve zažívajú

Diktátorom nemôžete veriť, ale treba s nimi rokovať. Ak by boli všetci spojencami, mierové zmluvy by nemali zmysel.

DOMOV

Matečná na východe neuspela, farmárov len rozčúlila

Viac ako sto farmárov z rôznych oblastí Slovenska sa stretlo s úradníkmi.

SVET

Nový začiatok a mier? Kórejské rokovania sa skončili

Kim prekročil vojenskú demarkačnú líniu.


Už ste čítali?